PostHeaderIconApie Cornish Rex veislę

Kornvalio rekso standartas (FIFe sistemoje): Cornish Rex FIFe standard.

APIE VEISLĘ: Kornvalio reksas (Cornish Rex) - labai įspūdinga veislė. Šių kačių kailiukas minkštas, garbanotas, jos beveik nesišeria. Tai labai meilios katės, o jų būdas angeliškas (Ester J.J. Verhoef-Verhallen, Kačių Enciklopedija"). Dažnai žmonės šią veislę vadina ir kitais pavadinimais, tokiais kaip: kornišai, kornišreksai, korniš reksai, korniš rex, kornish, kornišai ir netgi kornišonai ( agurkų veislė :) )

TEMPERAMENTAS: Šios draugiškos meilios katės dievina dėmesį ir mėgsta žmonių draugiją. Visą dieną paliktos vienos, jos labai kamuojasi, todėl jei Jūsų dažnai nebūna namuose, įsigykite dvi kates. Šios katės darniai sugyvena su kitomis katėmis, šunimis, kitais naminiais gyvūnais bei vaikais. Kornreksų būdas santūrus, ramus, jie beveik niekada nesidrasko. Tai be galo smalsi katė - ji bando užmegzti pažintį su kiekvienu svečiu, o jei šis myli kates, tučtuojau susidraugauja. Kornreksas - protinga, meili, smalsi bei judri katė, taigi ją galite išmokinti visokių triukų, pavyzdžiui, atnešti popieriaus gniužulėlius; ji greit pripranta prie pavadėlio. Šios katės mėgsta laipioti ir žaisti - ir vis su naujais žaisliukais.

PRIEŽIŪRA: Kornreksus prižiūrėti paprasta ir nesunku. Pagrindinis kornreksų privalumas - trumpaplaukis, minkštas, bemaž nesišeriantis kailis. Todėl ši katė ypač tinka žmonėms, kurie nenori rasti katės plaukų ant drabužių, baldų ar kitų daiktų. Kornreksams, kaip ir kitoms katėms, nuolat pakirpkite aštrius nagų galiukus (tik labai atsargiai, kad nepažeistumėt raudonos nago vietos) ir valykite ausis.

FIZINĖS SAVYBĖS:

- KŪNAS: Kornvalio reksai - tai maža arba vidutinio didumo, raumeningo kūno ir smulkių kaulų katė. Kojos ilgos, letenėlės mažos ir ovalios.

- GALVA: Ovalios galvos ilgis didesnis už plotį. Iš profilio nosis ir smakras sudaro tiesią liniją.

- AKYS: Migdolo formos.

- AUSYS: Kuo didesnės Cornish Rex veislės kačių ausys - tuo geriau. Svarbu, kad jos būtų išsidėsčiusios aukštai ant galvos.

- KAILIS: Plaukas trumpas, minkštas ir plonas. Cornish Rex katės neturi šiurkštesnių dengiamųjų plaukų. Idealus kailis tankiai tolygiai banguotas. Tokį banguotą, blizgantį ir minkštą kailiuką ypač norisi paliesti.

- UODEGA: ypatingai ilga, plona ir smailiu galiuku, padengta garbanotu kailiu.

- SPALVOS: Kornvalio Reksai gali būti įvairiausių spalvų ir jų derinių. Taip pat Kornvalio Reksai gali būti net su žymėmis, būdingomis Siamo katėms - tokie Kornvalio reksai vadinasi Si-reksais.

- GYVENIMO TRUKMĖ: apie 15 metų.

 

VEISLĖS ISTORIJA: Kornvalio reksų kačių istorija prasidėjo 1950 metais Anglijos pietuose - Kornvalio grafystėje. Liepos 21 d. niekuo neišsiskiriančiai katei vardu Serena gimė neįprastas kačiukas. Jo kailiukas buvo banguotas. Ūkininkas pamanė, kad tai tik gimdymo skysčių pasekmė, bet kailiukas ir toliau išliko standžiai garbanotas ir jam augant banga tik ryškėjo, o ne nyko. Augant šiam katinukui, vardu Kallibunker, jo kūnas tapo elegantiškas, uodega kaip virvelė plona, išryškėjo didelės ausys ir siauras snukutis. Veterinarai pripažino tokį reiškinį kaip savaiminę mutaciją ir įtikino ūkininką išsaugoti naują veislę. Genetiniai kailio tyrimai parodė, kad jie panašūs į triušių Rex plaukus, todėl buvo pasiūlyta rex pavadinimas. Toliau buvo sukergtas sūnus su mama Serena ir sekančioje vadoje iš trijų kačiukų, du buvo su tokiu pačiu garbanotu kailiuku. Veisimas buvo tęsiamas toliau. Ilgainiui susiformavo du kornrekso tipai, europietiškasis (angliškasis) ir amerikietiškasis. Skiriasi jų kūno sudėjimas ir galvos forma. Amerikietiškasis kornreksas mažesnis ir lieknesnis už europietiškąjį. Be to jo kojos ilgesnės, o nosis romėniška. Europietiškasis kornreksas paprastai stambesnis, o jo nosis tiesi.


On this page: kornišreksai , kornvalio reksas , kornish , kornišonai , kornišai , korniš rex , korniš reksai , korniš , veislė , cornish rex , cornish

Kontaktai


+370-610-13552
Kaunas, Lietuva

Draugai